ndsfund

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pt. Witaj! Przewodnik tematyczny dla cudzoziemców przebywających na terenie Koszalina i okolic.

W ramach projektu została wydana publikacja w formie przewodnika tematycznego dla cudzoziemców stanowiąca swoistego rodzaju drogowskaz, wskazujący najważniejsze aspekty życia społecznego z punktu widzenia cudzoziemca żyjącego w Polsce. Poprzez wydanie takiej publikacji chcieliśmy przybliżyć osoby przyjeżdżające do naszego regionu z innych krajów do podstawowych praw i obowiązków w dziedzinach takich jak:

Zatrudnienie i rynek pracy, wynajem mieszkań, pomoc społeczna, opieka zdrowotna, edukacja, a także poinformować o ważnych miejscach, instytucjach, adresach w kontekście otrzymania wielowymiarowej pomocy na terenie miasta Koszalina.

Publikacja w postaci broszury informacyjnej pozwoli na łatwiejszą aklimatyzację cudzoziemców, w szczególności obywateli państw trzecich, których w Koszalinie jest najwięcej. Przewodnik zawiera treści w 4 językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Przewodnik w wersji online do pobrania tutaj: Przewodnik_net