ZAPRASZAMY NA WEBINARIUM PT. „USŁUGI SPOŁECZNE A CUDZOZIEMCY W POLSCE – BARIERY, ROZWIĄZANIA, REKOMENDACJE”

W obliczu niepewnej i dynamicznej sytuacji międzynarodowej oraz znaczących zmian w prawie, dajemy Państwu możliwość uczestnictwa w wyjątkowym webinarium pt.: „Usługi społeczne a cudzoziemcy w Polsce – bariery, rozwiązania, rekomendacje” podejmujący tematykę obszarów życia społecznego tj. zatrudnienie i rynek pracy, wynajem mieszkań, opieka zdrowotna w kontekście ukazania podstawowych praw, obowiązków i kierunków działania wobec obywateli państw trzecich przebywających w Polsce.

Podczas dwugodzinnego spotkania praktycy z Warszawy i Gdańska, specjalizujący się w tematyce migracyjnej, integracyjnej, bliskowschodniej przedstawią zmiany wynikające z nowelizacji ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach w kontekście zatrudnienia i rynku pracy oraz propozycje rozwiązań na zdiagnozowane problemy w kontakcie z klientem cudzoziemskim.

 

Webinarium odbędzie się dnia 2 marca (środa) o godz. 13:00 – 15:00 na platformie Zoom.

Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa udział w webinarium jest bezpłatny.

 

Aby wziąć udział w webinarium należy się zarejestrować pod linkiem: 

https://forms.gle/UaDY4JSJoFJQC6ED7

 

Na dzień przed spotkaniem online, na wskazany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, otrzymają Państwo link do spotkania na Zoom.

 

Program webinarium obejmuje:

– propozycje rozwiązań w świadczeniu usług publicznych sprzyjające włączeniu społecznemu i integracji cudzoziemców,

– rekomendacje dla konkretnych odbiorców (np. władz samorządowych na szczeblu regionalnym, powiatowym, lokalnym),

– zmiany wynikające z nowelizacji ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach w kontekście zatrudnienia i rynku pracy,

– główne problemy, bariery, popełniane błędy w kontakcie z klientem cudzoziemskim,

– propozycje rozwiązań na zdiagnozowane problemy w obszarach takich jak:

  • zatrudnienie i rynek pracy
  • wynajem mieszkań,
  • opieka zdrowotna,

– perspektywę cudzoziemca w kontekście dostępu do usług w wyżej wymienionych obszarach.

 

Program webinarium wraz z harmonogramem dostępny jest w załączniku.

W razie pytań odnośnie webinarium, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 533 335 443 lub na adres e-mail: jw@ndsfund.org

 

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Centrum Wsparcia Integracji” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, realizowanego przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundację Nauka dla Środowiska.